-Cele działania-

Celem działania UTW w Kołobrzegu  jest nawiązywanie do tradycji uniwersytetów powszechnych, które propagują wśród ludzi wiedzę z różnych dziedzin niezależnie od ich poziomu wykształcenia i statusu zawodowego ... STATUT.

Kontakt

Wróciliśmy z kolejnej podróży studyjnej "Szlakiem dobrych praktyk". Tym razem członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Historii działającego przy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz członkowie UTW z Kołobrzegu wybrali się do trzech województw: wielkopolskiego, kujawskiego i mazowieckiego w poszukiwaniu piękna, historii i naszego dziedzictwa. Pod kierunkiem Piotra Leszmana doznaliśmy wielu wspaniałych, niezapomnianych, a także mocnych wrażeń.

Czytaj więcej...

Dzisiaj, 25 kwietnia 2018 roku, podczas zajęć historycznych UTW w Kołobrzegu, Pan Piotr Leszman poprowadził słuchaczy po Wielkiej Mapie Księstwa Pomorskiego, która powstała w latach 1610-1618 na zamówienie księcia szczecińskiego Filipa II. Autorem mapy Pomorza Zachodniego był niemiecki kartograf Eilhardus Lubinus (właśc. Eilert Lübben).

Czytaj więcej...

W dniu 19 kwietnia 2018 roku na kolejnym wykładzie w sali RCK studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu spotkali się z dr n medycznych Panią Anną Staniszewską, która w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób zapoznała nas z problematyką zakupów, przechowywania, spożywania leków, suplementów diety i wyrobów medycznych.

Czytaj więcej...

W dniu dzisiejszym,11 kwietnia 2018 roku na spotkaniu Sekcji Historycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu w sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu z naszą wspaniałą koleżanką Małgorzatą Dziewięcką. Pani Małgosia przedstawiła nam losy polskich dzieci i ich udział w tworzeniu historii Polski ostatnich 100 lat.

Czytaj więcej...

Temat wykładu "Lecznictwo uzdrowiskowe w Kołobrzegu. Zagrożenia cywilizacyjne". Z zagadnieniem Kołobrzeg - uzdrowisko studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu zapoznała Dr n.med. Danuta Adamska - Czepczyńska.Historia naszego uzdrowiska jest bardzo ciekawa. W XIX wieku już były pierwsze opracowania jak wykorzystać bogactwa naturalne i przyrodnicze tego miasta.

Czytaj więcej...

W dniu 5 kwietnia 2018 roku Pan Jarosław Bogusławski zapoznał studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu z żeglowaniem w przeszłości z użyciem prymitywnych, ale bardzo dokładnych i przemyślanych przedmiotów ułatwiających nawigację na morzu.

Czytaj więcej...

W dniu 31 stycznia 2018 roku nasza sekcja historyczna UTW w Kołobrzegu spędziła przyjemnie czas na kolejnej randce z historią. Nasz super wykładowca, Pan Piotr Leszman , jak zawsze, bardzo ciekawie, przedstawił nam dzieje Świnoujścia z cyklu "Miasta Pomorza".

 

Czytaj więcej...

W dniu22 marca 2018 roku studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu wysłuchali wykładu prof.dr.hab. Adama Jaworskiego pt. "Genetyczne i fizjologiczne aspekty starzenia się człowieka". Starzenie zależy częściowo od naszego trybu życia, ale znaczny wpływ mają geny.

Czytaj więcej...

Podczas dzisiejszych (15 marca 2018 r.) wykładów, w ramach co tygodniowych spotkań studentów UTW, mieliśmy wspaniałą okazję spotkać się z zielonogórzaninem, Przemysławem Piotrowskim, pisarzem, rocznik ‘82. Były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w "Gazecie Lubuskiej". Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiujący również w Hiszpanii i USA.

Czytaj więcej...

UTW w Kołobrzegu. Uczestniczki kursu komputerowego GRUPA 2 na zajęciach w dniu dzisiejszym. Pan wykładowca dzielnie zapoznaje nas z tajnikami komputera i jego wszechstronnego zastosowania, a my z uwagą chłoniemy wszystkie wiadomości.

Czytaj więcej...

15. 03. 2018 roku studenci UTW z sekcji historycznej wzięli udział w cyklicznych zajęciach w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Poprowadził je Piotr Leszman. Tym razem zabrał nas do Stargardu. Na zewnętrznym fryzie, wykonanej przez Lubiniusa, mapy Pomorza (arcydzieła XVII-wiecznej kartografii) znajduje się 49 winiet najważniejszych miast.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

WebDesign Q Tomasz Kolasa © 2012