-Cele działania-
Celem działania UTW w Kołobrzegu jest nawiązywanie do tradycji uniwersytetów powszechnych, które propagują wśród ludzi wiedzę z różnych dziedzin niezależnie od ich poziomu wykształcenia i statusu zawodowego ... STATUT.
Kontakt
-
Adres: ul. Okopowa 15A
78-100 Kołobrzeg - E-mail: utw.kolobrzeg@gmail.com
-
Telefon: +48 604 539 493
Telefon: +48 94 716 56 57 - Formularz: Napisz do Nas
Na spotkanie w dniu 17.VI.2015r. ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, przyjechał Pan Sławomir Seidler z Poznania Regionalny Kierownik Sprzedaży. Pomoc osobom niewidzącym i słabo widzącym jest priorytetową sprawą dla tej firmy, którą Pan Seidler reprezentował. Przedmioty jakie zaprezentował Pan Seidler bardzo ułatwiają samodzielnie funkcjonować osobom niepełnosprawnym.
3.czerwca spotkała się z nami pani Aneta Cieślicka. Panią Rzecznik Praw Konsumenta przedstawiła nasza wiceprezes Alicja Śluborska. Bardzo przydatne były przestrogi których udzielała pani Rzecznik. Dziękujemy za wszystkie wyczulenia na promocje, bezpłatne wycieczki i inne tego typu usługi.
10. czerwca słuchaliśmy opowieści o ośrodku sanatoryjnym. Reprezentanci "Willa Fortuna" zachęcali do korzystania z zabiegów, wypoczynku i różnorodnych promocji dla seniorów oferowanych przez ich sanatorium. Bardzo interesująco wygląda program o nazwie "Profilaktyka zespołów bólowych kręgosłupa".
20 maja gościliśmy pana Wojciecha Czaplewskiego nauczyciela, filozofa i poetę. Wysłuchaliśmy wykładu „Dookoła przenośni”. Na przykładzie różnych tekstów, również własnych, pan Czaplewski mówił że czasami słowa oznaczają coś innego niż to co znaczą w słowniku. Czasami trzeba pod powierzchnia dosłowności znaleźć ukryty sens.
13 maja słuchaliśmy wykładu "Usłysz aby cieszyć się życiem". Pani Beata Szczepaniak z firmy "Geers" opowiadała jak dbać o słuch. Pani protetyk słuchu zalecała aby raz do roku odwiedzić lekarza laryngologa lub protetyka słuchu. Dowiedzieliśmy się że kłopoty z dobrym słyszeniem mogą się zacząć od deprywacji słuchu czyli od spadku rozumienia mowy.
6. maja słuchaliśmy opowieści Małgosi Dziewięckiej. Nasza koleżanka opowiadała o swoim ojcu Bolesławie Dziewięckim - żołnierzu AK, który po aresztowaniu przeszedł przez koszmar pięciu niemieckich obozów koncentracyjnych. Trudne lata opisał w książce "Z dna piekła".
29. kwietnia wysłuchaliśmy wykładu pani Marleny Kozakiewicz "Dieta owocowo - warzywna". Dieta oparta o warzywa nisko skrobiowe i nisko cukrowe służy do oczyszczenia organizmu i jest początkiem zmiany nawyków żywieniowych.
Wykład „Podologia - co to takiego?” odbył się 22.kwietnia. Pani Justyna Starczyńska - kosmetolog i podolog mówiła o odpowiedniej pielęgnacji stóp w specjalistycznym gabinecie. Słuchaliśmy o możliwości skorzystania z pomocy podologa przy wrastającym paznokciu, modzelach, odciskach i innych kłopotach ze stopami.
"Historia i współczesne Baleary" to temat omówiony 8. kwietnia przez pana Jerzego Leśniaka. Na wstępie usłyszeliśmy że Baleary to archipelag wysp na Morzu Śródziemnym. Największa z nich to Majorka mniejsze to Minorka i Ibiza. Oglądaliśmy piękne zdjęcia wykonane przez pana Leśniaka. Podziwialiśmy średniowieczną bramę w Palmie, katedrę, twierdzę i starówkę w stolicy.
12. marca 2015 wykład był inny niż do tej pory. Pan mgr Bogdan Paczkowski rozpoczął zajęcia od przypomnienia aby nie zatrzymywać oddechu podczas ćwiczeń gimnastycznych. Zainteresowanie ćwiczeniami było ogromne, z radością wykonywaliśmy przeróżne ruchy pod kierunkiem specjalisty. Były to zajęcia rehabilitacyjne przeznaczone do stosowania w chorobach układu krążenia.
11 marca 2015 wysłuchaliśmy opowieści pana Zbigniewa Malinowskiego o przebiegnięciu Doliny Śmierci w stanie Kolorado. Rolę gospodyni pełniła nasza koleżanka Jadzia Wawrzonek-pięknie powitała naszego gościa a później podziękowała za ciekawą opowieść.
Strona 1 z 2
- Start
- poprz.
- 1
- 2
- nast.
- Zakończenie