-Cele działania-

Celem działania UTW w Kołobrzegu  jest nawiązywanie do tradycji uniwersytetów powszechnych, które propagują wśród ludzi wiedzę z różnych dziedzin niezależnie od ich poziomu wykształcenia i statusu zawodowego ... STATUT.

Kontakt

Alzheimer

Jak się rozpoznaje tę chorobę, jak przebiega (kolejne fazy), na jakie trudności napotyka zwłaszcza rodzina chorego - opowiedziała studentom Uniwersytetu Trzeciego Wieku pani dr Halina Gronkiewicz - również studentka naszego UTW. Wykład odbył się dnia 2 marca 2016 - jak zazwyczaj - w sali RCK.

Dowiedzieliśmy się, że najczęściej schorzenie dotyka ludzi między 60 a 65r.życia, czasem jednak atakuje młodszych. Szacuje się, że na świecie choruje na nią 14 mln ludzi, a do roku 2060 liczba ta się podwoi. Po raz chorobę tę opisano sto lat temu. Poznaliśmy kolejne fazy aż po stan zupełnego otępienia i śpiączkę.

Jak dotąd - nie ma na nią lekarstwa. Można wyłącznie spowalniać jej przebieg. Między innymi obserwuje się pozytywny wpływ produktów zawierających kwas foliowy, witaminy B6, B12 i witaminy C. W leczeniu ważna jest także psychoterapia, zarówno chorego ( jego dotyczy też fizjoterapia, terapia ruchowa), jak i bliskich chorego. Muszą mieć świadomość, że tak agresja wobec nich i świata, jak i nieumiejętność odnalezienia się w rzeczywistości, niemożność komunikacji czy samoobsługi to wynik głębokich zmian zachodzących w układzie nerwowym pacjenta, zaburzeń w pracy mózgu, a nie jego złej woli.

Alzheimer
Alzheimer
Alzheimer
Alzheimer
Alzheimer
Alzheimer
Alzheimer
Alzheimer
Alzheimer

Odwiedza nas 645 gości oraz 0 użytkowników.

WebDesign Q Tomasz Kolasa © 2012