-Cele działania-

Celem działania UTW w Kołobrzegu  jest nawiązywanie do tradycji uniwersytetów powszechnych, które propagują wśród ludzi wiedzę z różnych dziedzin niezależnie od ich poziomu wykształcenia i statusu zawodowego ... STATUT.

Kontakt

18. czerwca 2014słuchaliśmy wykładu p. dr Beaty Bugajskiej "Dlaczego ludzie pomagają? - geneza zachowań pomocowych". Pani dr przyjechała jako wykładowca Latającego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora ze Szczecina. Z dumą słuchaliśmy że nasza pani prezes Irena Frankiewicz jest bardzo silną osobowością w Radzie do Spraw Seniorów.

Czytaj więcej...

24 maja spotkał się z nami kapitan Gawłowicz. Słuchaliśmy opowieści o sztuce europejskiej. Wykład był ilustrowany obrazami omawianych dzieł. Pan kapitan chcąc zachęcić nas do jeszcze większego zainteresowania szeroko pojętą kulturą zauważył że "sztuka to jest to co najpiękniejszego stworzył człowiek".

Czytaj więcej...

30 kwietnia spotkał się z nami p. mgr Bogdan Paczkowski. Słuchaliśmy ciekawego wykładu o plusach i minusach zabiegów rehabilitacyjnych a szczególnie fizykoterapii po 65 roku życia. Pan B. Paczkowski opowiadając o parafinoterapii, krioterapii, galwanizacji, saunie i innych zabiegach podkreślał że stosowanie i ciepła i zimna zawsze musi być połączone z ruchem. Na osteoporozę najlepszym lekiem jest ruch. Jedna z naszych koleżanek żartobliwie i wydaje się że słusznie zauważyła: nie ma lepszego leku jak Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej...

Gościliśmy przedstawicieli firmy farmaceutycznej z ponad 40-letnią tradycją zielarską, która od 20 lat zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród producentów ziołowych herbat leczniczych. Wykład w zakresie profilaktyki zdrowia prowadzonej w różnych formach, poprowadziła Bernadeta Staśkiewicz.

Czytaj więcej...

Nasze koleżanki Ula Mioduszewska i Wiesia Szymeta rozpoczęły spotkanie od przywitania pani psycholog Aliny Kornak. Tematem wykładu była asertywność. Pani psycholog ciekawą wypowiedzią oraz niezwykle przyjazną ,ciepłą i pełną dobrych emocji postawą przykuła naszą uwagę na prezentowanym temacie.

Czytaj więcej...

15 lutego 2013r wysłuchaliśmy wykładu Kapitana Żeglugi Wielkiej. Pan Józef Gawłowicz mówił o swojej pasji -sztuce i mitach Afryki Południowej. Zadziwiła nas słuszność powiedzenia "hobby to koń, który dosiada swojego właściciela". Oglądaliśmy zdjęcia które ilustrowały fascynującą opowieść o sztuce i odmiennej mentalności tubylców. Od Afrykańczyka można usłyszeć że członkowie sąsiednich plemion zjadają ludzi i jeszcze gorsze rzeczy robią - te gorsze rzeczy to kradzież kur.

Czytaj więcej...

Wykład kardiologa Romana Ronkowskiego poprzedziło wiele różnorodności. Koleżanki Jadzia Wawrzonek i Marysia Mołodowicz przedstawiły krótką opowieść biograficzną o Jarosławie Iwaszkiewiczu w związku z przypadającą 110 rocznicą jego urodzin. Zrobiły to w sposób niezwykle interesujący wprowadzając słuchaczy w atmosferę poezji poety. Wiersze Iwaszkiewicza zaprezentowała sekcja Żywego Słowa.

Czytaj więcej...

Pan mgr W. Popiołek właściciel ekologicznej elektrowni mówił o różnych odmianach energii. Wykładowca rozpoczął świetnym odniesieniem do natury człowieka: Bóg dał nam świat, który jest w stanie zaspokoić wszystkie ludzkie potrzeby oprócz jednej- chciwości. Myśl ta dotyczy ceny różnie wytwarzanej energii.

Czytaj więcej...

Pani Marianna Sikora - kosmetolog mówiła o sposobie używania kosmetyków, o myciu twarzy tonikiem, o pielęgnacji rąk i stóp, o nacieraniu kamieniami, które rozgrzewają. Były to przydatne i ciekawe informacje. Pan Roman Pakoś - rehabilitant i masażysta mówił o zaletach oleju kokosowego i sezamowego.

Czytaj więcej...

Słowa Lukrecjusza "To,co dla jednego jest pożywieniem, jest trucizną dla drugiego" były mottem wykładu który wygłosiła pani dr. n. med. Marzena Repina. Pani doktor zachęcała nas do poddania się badaniu na nietolerancję pokarmową. Może się okazać że nawet jabłko jest niewskazane dla osób które nie tolerują fruktozy.

Czytaj więcej...

"Rola Samorządu Powiatowego w życiu społecznym i gospodarczym Kołobrzegu" - w czasie kolejnego wykładu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Niektóre z nich nie były nam wszystkim znane choćby taka informacja że potrzebne jest pozwolenie na rozbiórkę budynku stojącego na własnej działce, jak wielu właścicieli jest dróg w mieście. Usłyszeliśmy że w Starostwie Powiatowym funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

WebDesign Q Tomasz Kolasa © 2012